جستجو در مطالب سایت باربری

اتوبار و باربری سراج بار طوس

احداث بندر خشک در البرز

طرح ایجاد بندر خشک در البرز بیش از یک سال است که توسط برخی مسئولین مطرح شده و از تأثیرگذارترین عوامل موجود در بهبود اقتصاد البرز به شمار می رود که در این گزارش به تشریح کامل این موضوع پرداخته ایم.

بندر خشک

راضیه شعبانی- بندر خشک پایانه ای ترکیبی در داخل کشور و مجاور خطوط اصلی ریلی و جاده‌ای مبادلاتی است که در نزدیکی مراکز تجمع کالا (تولید یا مصرف) احداث می شود و حداقل به وسیله ۲ شیوه ریل و جاده به بنادر ساحلی یا مرزهای فعال تجاری متصل می‌شود. سالیان درازی است که این موضوع در حد شعار باقی مانده بود اما درنهایت در سال 93 وعده‌ها به عمل انجامید و مجوز احداث بندر خشک یزد با سرمایه‌گذاری ۴هزار میلیارد در سال ۹۳ صادر شد و اردیبهشت ۱۳۹۵ نیز ساخت بندر خشک «اینچه‌برون» در استان گلستان آغاز شد.

بندر خشک
همچنین با جدی شدن عزم دولت برای احداث و ایجاد این مهم، اعلام شده است که تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل باید شش بندر خشک را با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث کرد.
اما با توجه به ظرفیت بالای استان البرز و وجود خط ریلی در این استان و همچنین خبری که نزدیک به دو سال است رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد بندری خشک در البرز اعلام کرده بود، پیگیر این اتفاق شدیم.
در ارتباط با این موضوع با رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت و گوی تلفنی داشتیم تا ضمن کسب اطلاعات بیشتر، جویای چگونگی روند ایجاد بندر خشک در البرز شویم.
وی ابتدا از بندر خشک، تحت عنوان باراندازی در کشور برای واردات و صادرات یاد کرد و ایجاد این بندر را در البرز مفید دانست.
ایجاد بندر خشک در البرز نیازمند برنامه ریزی اصولی است
رئیس اتاق بازرگانی استان در خصوص ظرفیت البرز برای به ثمر نشاندن این اتفاق اظهار داشت: با توجه به اینکه استان البرز از امکاناتی همچون دسترسی به دریا محروم مانده است و بندر خشک به امکانات ریلی و حمل و نقل جاده ای نیاز دارد، البرز با وجود این دو در شهرستان کرج، می تواند به خوبی بندر خشک داشته باشد و از آن استفاده کند.
این مقام مسئول همچنین وجود فرودگاه پیام را به عنوان عاملی مثبت برای ایجاد بندر خشک معرفی کرد و بیان داشت: با توجه به فاصله کمی که مکان احتمالی احداث بندر خشک، با فرودگاه پیام دارد باید این مبحث در بودجه سال 97 دیده شود تا بتوان به نتایج مثبتی دست یافت چراکه درصورت توجه به این مسئله با وجود توانایی ویژه این منطقه برای توزیع، بارگیری و ارسال کالا به سایر استان ها با شرایط مطلوبی روبه‌رو خواهیم شد.
اما طبق گفته این مسئول، با توجه به قرار گرفتن میان چندین استان و همچنین بودن در کنار پایتخت می توان اینگونه قمداد کرد که این موقعیتی ویژه برای تولید اقتصاد و تبدیل شدن البرز به پایانه ای اقتصادی برای واردات و صادرات کالا، محسوب می شود.
مسئولین البرز برای تحقق یافتن بندرخشک عزم خود را جذب کنند
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با تأکید بر اینکه مسئولین برای تحقق یافتن ایجاد بندرخشک در البرز باید عزم خود را جذب کنند، عنوان کرد: مبحث ایجاد بندر خشک در استان البرز پیش بینی و در کمیته راهبردی پیشنهاد داده شده و مکان احداث آن نیز تقریبا مشخص شده است اما آنچه مهم تلقی می شود آن است که مسئولین استانی نسبت به نحوه اداره و راه اندازی آن با جدیت تمام پیش بروند و برای پیشبرد سریعتر و بهتر طرح، تعریف کاربردی از کارهای ضروری داشته باشند.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تحقق یافتن این امر به برنامه ریزی اصولی نیاز دارد تا حتی تاریخ به ثمر نشاندن این بندر مشخص شود.
بنامولایی همچنین با اشاره به این موضوع که بخش خصوصی نقش بسزایی را در این مسئله ایفا می کند، خاطر نشان کرد: پس از طی کردن مراحل زیرساختی بندر خشک، می توان اداره بندر را برای مدت زمان کوتاهی به بخش خصوصی واگذار کرد تا در بحث مالی هم دولت به گونه ای تامین شود.

 

تهیه و تنظیم: راضیه شعبانی

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

برخی از مطالب سایت

اثاث کشی در تنکابن - باربری در تنکابن - حمل اثاثیه منزل در تنکابن - اتوبار در تنکابن - باربری تنکابن - اسباب کشی در تنکابن - اتوبار تنکابن - بسته بندی...
باربری در سنگر - باربری سنگر - اتوبار در سنگر - اتوبار سنگر - باربری همشهری در سنگر - اتوبار همشهری در سنگر - معتبرترین باربری در سنگر - باربری در سنگر را...
باربری ظرافت بار تهران: بسته بندی و حمل بار   متخصص درحمل اثاثیه منازل وشرکتها به همراه بسته بندی وحمل بار درتهران و ارسال به کلیه نقاط کشور ...
باربری کرج و اتوبار کرج، فعال در زمینه های بسته بندی، باربری شهری، باربری بین شهری  باربری و اتوبار کرج ارسال سریع انواع کامیون و کامیونت با کارگر و...

حذف آگهی از سایت

برای حذف آگهی تان از سایت، با همان شماره های که در سایت آگهی ثبت کرده اید، عدد 2 (متن پیامک فقط عدد 2 باشد) به شماره 50002691821 پیامک بفرستید و یا با شماره 09121943801 امیر علیپور تماس بگیرید.

ثبت آگهی باربری با سامانه پیامکی

شرکت های باربری و باربر گرامی، شما می توانید برای درج آگهی در سایت، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام باربری یا کارفرما، نوع خدمات، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی) را به شماره 50002691821 پیامک بفرستید.

( لطفا در پیامتان شهر محل باربری را بنویسید.)

درج آگهی در سایت باربری رایگان است.

logo-samandehi

تلگرام باربریاینستاگرام باربریفیسبوک نقاشی ساختمانآپارات باربریگوگل پلاس نقاشی ساختمانبرنامه اندروید باربری